معاون قضایی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه:

طرح پذیرش شکوائیه بصورت الکترونیک را در شهرستان‌ها اجرا می‌کنیم

معاون دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه با اشاره به اجرای طرح پذیرش شکوائیه بصورت الکترونیک در شش دفتر خدمات قضایی سطح شهر کرمانشاه گفت: در تلاشیم تا بزودی این طرح را در شهرستان‌های استان نیز اجرا کنیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه به نقل از خبرگزاری میزان،علی اشرف کرمی معاون قضایی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه با اشاره اجرای طرح پذیرش شکایات و ثبت اعتراض به قرار نهایی دادسرای عمومی و انقلاب توسط دفاتر خدمات قضایی مستقر در سطح شهر کرمانشاه از ابتدای اسفند، اظهار کرد: به موجب این طرح اشخاص می‌توانند جهت ارائه شکایت به جای مراجعه مستقیم به دادسرا و ضابطین دستگاه قضایی به دفاتر خدمات قضایی مراجعه و شکایت خود را تقدیم کنند.

وی باتاکید براینکه این طرح فعلا اختیاری است، افزود:در آینده پذیرش شکواییه‌ها به تدریج با آماده شدن زیرساخت‌ها صرفاً از طریق دفاتر خدمات قضایی امکان پذیر خواهد بود.

به گفته این مسئول عناوین اتهامی قابل طرح و پذیرش در دفاتر خدمات قضایی ۸۴۷ عنوان است که لیست آن در دفاتر مذکور قابل دسترس برای مراجعین خواهد بود.

وی تسریع در فرایند تحقیقات مقدماتی، صرفه جویی در وقت و هزینه‌ها، قابلیت پذیرش شکایت در سراسر کشور و کاهش مراجعین به دادسرا را از جمله مزایای این طرح اعلام کرد.

معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه درخصوص راه اندازی این طرح در شهرستان‌ها نیز گفت: امکان پذیرش شکوائیه‌ها در شهرستان‌ها و بخش‌های تابعه نیز در دستور کار است و با فراهم شدن زیرساخت‌ها اجرایی خواهد شد.

وی یادآورشد: در حال حاضر در شهر کرمانشاه ۶ دفتر خدمات قضایی آماده قبول عرایض تقدیمی شهروندان است و مجوز دو دفتر دیگر نیز آماده شده که تا پایان سال جاری راه اندازی و شروع به کار خواهند کرد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.