دومین جلسه هیئت اندیشه ورز سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه در سال جاری

دکترتوسلی زاده رییس هیئت اندیشه ورز سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه:بسیج حقوق دانان با تبیین مبانی نظری حقوق اسلامی می تواند به جامعه حقوقی کشور خدمت شایان و پرباری ارائه نماید.

دومین جلسه هیئت اندیشه ورز سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه در سال جاری امروز در محل سازمان قضایی نیروهای مسلح استان کرمانشاه با حضور شخصیت های برجسته حقوقی و قضایی استان برگزار شد.

img_2489.jpg

دومین جلسه هییت اندیشه ورز سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه  در سال جاری امروز در محل سازمان قضایی نیروهای مسلح استان کرمانشاه با حضور شخصیت های برجسته حقوقی و قضایی استان برگزار شد.دراین جلسه دکتر پرویز توسلی زاده ریس هییت اندیشه ورز سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه ضمن تشکر از حضور اعضا محترم هییت در سخنانی اظهار داشت:در نظام اسلامی حکومتی زیر نظر ولی فقیه تشکیل و تاسیس شد و پایه گذار اندیشه های اسلامی گشت و امروز عملکرد و دستاوردهای ۴۱ ساله انقلاب اسلامی بر کسی پوشیده نیست و امروز دشمنی استکبار با اسلام است و با انقلاب اسلامی دشمنی دارند ، زیرا می دانند که پایه های نظام اسلامی بر اساس مبانی اعتقادی و اسلامی است.

img_2495.jpg

توسلی زاده همچنین افزود : بسیج حقوق دانان با تبیین مبانی نظری حقوقی اسلامی می تواند به جامعه حقوقی کشور خدمت شایان و پرباری ارایه نمایدوبسیج حقوق دانان حوزه فکری و اندیشه ورزی  وسیعی در اختیار دارد که می تواند با تولید حقوق اسلامی به نظام حقوقی کشور کمک نماید و ایده های حقوقی و قضایی را به دستگاه های متولی و تقنینی کشور انتقال دهد.رییس  هییت اندیشه ورز سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه  تشکیل انجمن های تخصصی  در بسیج حقوق دانان را ضروری دانست و بر شناسایی خلاء های قانونی تأکید کرد.در این جلسه رسول بهرامی پور  دبیر هیئت اندیشه ورز و مدیر سازمان بسیج حقوق دانان استان با تقدیر و تشکر از حضار محترم و حقوق دانان برجسته استان به تشریح وظایف هیئت اندیشه ورز و چگونگی انعکاس ایده های اعضا به مراجع ذیربط پرداخت. در این جلسه همت محمدی قائم مقام سازمان قضایی نیروهای مسلح و رئیس مجمع بسیج جقوق دانان استان کرمانشاه در سخنانی بر بهره گیری از ظرفیت همه حقوق دانان برجسته انقلابی استان تاکیید کرد و افزود بسیج دارای خلاقیت و ابتکار است و با همین روحیه جهادی در حل مشکلات حقوقی حرکت خواهد کرد. در ادامه اعضا و حاضرین در جلسه به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند که گزارش اختصاری این اظهار نظرات به شرح زیر می باشد

img_2492.jpg

حجت الاسلام والمسلمین دکترجعفری مدیر دانشکده حقوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه بر استمرار فعالیت های بسیج حقوق دانان با نگرش نتیجه گرایی و تأثیر گذاری در جامعه تأکید کرد و افزود انقلاب اسلامی ثمره خون شهدای بسیاری است که باید با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری در حفظ این انقلاب کوشید و با داشتن برنامه منسجم پیش برنده در جهت شناسایی مشکلات حقوقی و ارائه راهکارهای لازم تلاش کرد.

جناب آقای مرادخانی مدیر کل  ثبت اسناد و املاک استان کرمانشاه ؛رسیدگی و حل مشکلات حقوقی مردم به ویژه امور اقتصادی مردم و تسریع در رفع مشکلات حقوقی سرمایه کذاران بخش اقتصادی از اولویت های بسیج حقوق دانان دانست و افزود  در سال رونق تولید حمایت از کار آفرینان و شناسایی و احصاء  مصداقی مشکلات حقوقی در حوزه های مختلف در دستور کار هییت اندیشه ورز سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه قرار گیرد و زمینه های دلگرمی بیشتر مردم به نظام اسلامی فراهم گردد.

جناب آقای غلامی مسؤل حقوقی صدا و سیمای مرکز کرمانشاه؛شناسایی خلاء های قانونی در حوزه فرهنگی با توجه به جنگ نرم دشمنان و استفاده از ظرفیت رسانه ای صدا و سیما در تبیین مسائل حقوقی و قضایی  را مورد تصریح قرار داد و مطالبه گری حقوق عامه  را در مقام عمل خواستار شد.

جناب آقای یزدانی مسؤل حفاظت اطلاعات دادگستری کل استان کرمانشاه؛ داشتن برنامه برای حقوق دانان جوان را  از ضروریات اساسی دانست و افزود نظرات تخصصی در این هیئت مورد تبیین  حرفه ای قرار گیرد و پیشنهادات سازنده به مراجع ذیصلاح منعکس شود و تقویت روحیه مطالبه گری و داشتن برنامه در دستور کار هییت اندیشه ورز سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه قرار گیرد.

img_2518.jpg

دکتر لطیفی پژوهشگر و مدرس دانشگاه کاربردی کردن و هدفمند سازی برنامه ها را مهم دانست و افزود رهنمودهای مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب در حوزه های فرهنگی ، اقتصادی و حقوقی مورد تبیین و بررسی و توجه ویژه قرار گیرد.

جناب آقای آزادی نماینده حقوقی بانک انصار استان عملی نمودن و اجرایی شدن مصوبات هیئت را خواستار شد و بر تشکیل کمیته رصد و پیگیری اجرای مصوبات تأکید کرد.

جناب آقای نجفی کارشناس بازرسی و نظارت استانداری کرمانشاه توجه به مشکلات حقوقی و قضایی شهرستان ها را خواستار شد و بر حل این مشکلات در سطح شهرستان ها تأکید نمودند.

جناب آقای نظری نایب رییس کانون سردفتران ازدواج و طلاق بررسی مشکلات حقوقی طلاق و ارائه راهکارهای پیشگیری از طلاق در جهت تقویت بنیان خانواده ها را خواستار شد.

در ادامه این جلسه سایر اعضاء مباحثی مطرح و پس از بحث و بررسی مصوباتی به تصویب رسید.

گزارش تصویری این جلسه را در قسمت گزارشات تصویری دنبال نمایید.

img_2487.jpg

img_2501.jpg

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.