جلسه هیئت اندیشه ورز کانون بسیج حقوق دانان شهرستان گیلان غرب برگزار شد

جلسه هیئت اندیشه ورز بسیج حقوق دانان شهرستان گیلانغرب با هدف شناسایی ظرفیت های سازمان بسیج حقوق دانان و آموزش های همگانی برپایه آسیب های اجتماعی در دانشگاه پیام نور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه،جلسه هیئت اندیشه ورز بسیج حقوق دانان شهرستان گیلانغرب با هدف شناسایی ظرفیت های سازمان بسیج حقوق دانان و آموزش های همگانی برپایه آسیب های اجتماعی در دانشگاه پیام نور برگزار شد.
در ابتدای این جلسه،دکتر نادری سرپرست دانشگاه پیام نور و مدیر کانون بسیج حقوق دانان شهرستان گیلانغرب به اولویت و اهداف بسیج حقوق دانان شهرستان گیلانغرب پرداخت و اظهار کرد:آغاز حرکت جهادی در عرصه حقوق و مطالبه گری در حقوق عامه و عدالتخواهی و مبارزه با فساد خواسته بحق رهبر معظم انقلاب اسلامی می باشد.وی در ادامه افزود:برنامه اصلی بسیج حقوق دانان اجرای طرح هر مسجد یک حقوق دان است که پیش نویس طرح و اهداف هفت گانه آن توسط معاونت فرهنگی قوه قضائیه آماده شده و ان شالله اجرایی خواهد شد. وی در خاتمه اظهار داشت:راهکارهای بسیج حقوق دانان برای کاهش مراجعات به محاکم قضایی و ترویج فرهنگ صلح و سازش و کمک کار دستگاه قضایی است.
رستمی رئیس شعبه ۲ دادگاه کیفری گیلانغرب ابتدا به تفکر بسیجی اشاره کرد و اظهار داشت:تفکر بسیجی ما را به گوشه‌هایی از حیات معنوی بسیج رهنمود می‌کند و ماهیت و شخصیت واقعی آن را برای ما روشن می‌سازد ما باید اندیشه بسیجی را تقویت کنیم.وی به طرح هر مسجد یک حقوق دان پرداخت و افزود:بکارگیری و سازماندهی حقوق دانان درمساجد به منظور بررسی مسائل و مشکلات مردم از لحاظ حقوق و برطرف کردن نیاز‌های اساسی در زمینه قضایی وحقوقی است. وی در ادامه به مهمترین اهداف این طرح که به پیشنهاد رئیس قوه قضائیه مطرح شد اشاره کرد و اظهار داشت:مهمترین هدف این طرح ارتقاء سطح دانش حقوقی آحاد مردم و آشنایی بیشتر با قوانین و مقررات می‌باشد؛ ما براین باور هستیم که یادگیری حقوق از سوی اقشار مختلف و آحاد مردم و آموزش همگانی حقوق از سوی حقوق دانان در جامعه لازم و ضروری است و هدف نهایی این طرح آموزش همگانی حقوق و آگاهی بخشی به مردم و کاهش آسیب‌های اجتماعی و کاهش جرم و جنایت در جامعه و کمک به دادگستری و کاهش ورودی پرونده‌های حقوقی و کیفری است.
دکتر نجفی جانشین فرماندهی سپاه ناحیه گیلانغرب در طی سخنانی اظهار داشت:برای درک صحیح واقعیات جامعه و تعریف مسیر تحولات و پیمودن این مسیر و هدایت نگری و حرکت در مسیر اهداف انقلابی،تشکیل هیات های اندیشه ورز در بدنه بسیج بایستی نهادینه شود و ما باید تفکر بسیجی را در جامعه تقویت و رشد دهیم تا نهادینه شود.لذا مطالبه جویی مقام معظم رهبری این است که هیات های اندیشه ورز مرکب از صاحبان قلم، اندیشه و فرهیختگان در تمام لایه ها و سطوح بسیج سازماندهی و فعال شوند تا این هیات ها پشتوانه علمی کارآمد و تاثیر گذار در همه عرصه های تصمیم گیری، تصمیم سازی، برنامه ریزی و حرکت علمی پرشتاب به سمت اهداف انقلاب باشند.
زارعی از اساتید دانشگاه به بیان دیدگاهای خود در خصوص این جلسه پرداخت و افزود:دربحث استفاده از ظرفیت حقوق دانان جهت بالابردن دانش حقوقی مردم یکی ایجاد شبکه های فضای مجازی و از طرفی ارتباط مردم با حقوق دانان در اماکن عمومی نظیر مساجد و محلات است .
در این جلسه ،برجی از اساتید دانشگاه وکارمند دادگستری شهرستان گیلانغرب اظهار داشت: به علت تراکم پرونده ها در محاکم و ناآگاهی مردم در طرح دعوا بایستی امور حقوقی در مدارس به عنوان دروس عمومی گنجانده شود. وی به اهداف راه اندازی طرح یک مسجد یک حقوق دان پرداخت و اضافه کرد:طرح یک مسجد یک حقوق دان تسهیل در برنامه ریزی و سامان دهی مهمتر و فراگیرتر است و ظرفیت مسجد به عنوان مهمترین قرارگاه فرهنگی اجتماعی جامعه مذهبی را بایستی مورد توجه قرار گیرد.

میانگین امتیاز داده شده: +

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.