رئیس کل دادگستری کرمانشاه در بازدید از مجتمع ویژه دعاوی اقتصادی تاکید کرد

لزوم برنامه ریزی برای حمایت از سرمایه گذاری مشروع و کمک به روند کار چرخه تولید

دکتر توسلی زاده رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه در بازدید از مجتمع ویژه دعاوی اقتصادی و دادسرای ناحیه ۳ بر ضرورت حمایت از سرمایه گذاری مشروع و کمک به روند کار چرخه تولید در استان کرمانشاه تاکید کرد و از پرسنل این مجموع خواست سیاست‌های کاری خود را در این راستا برنامه‌ریزی کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه به نقل از میزان؛ توسلی زاده رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه به همراه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان از مجتمع ویژه دعاوی اقتصادی بازدید کرد.

وی بر ضرورت حمایت از سرمایه گذاری مشروع و کمک به روند کار چرخه تولید در استان کرمانشاه تاکید کرد و از پرسنل این مجموع خواست سیاست‌های کاری خود را در این راستا برنامه ریزی کنند.

 

توسلی زاده ایجاد ایده‌های نو و خلاقانه و برنامه ریزی برای اجرای تفکرات جدید را خواستار شد و افزود: با کنترل ورودی پرونده‌های حقوقی که خود مستلزم شناسایی منفذ‌های تولید اختلافات حقوقی است، می‌توانیم در کاهش پرونده‌ها و نیز ختم خصومت‌ها در این حوزه موفق عمل کنیم.

 

وی یادآور شد: در تمامی پرونده‌ها در ابتدا سعی کنید در صورت امکان دعوی را به سازش ختم کنید و در این راه می‌توان از افراد معتمد و وکلای پرونده کمک بگیرید.

 

عالی‌ترین مقام قضایی استان کرمانشاه با تاکید دوباره بر پیگیری کار‌های مراجعین خاطر نشان ساخت: هر چه رابطه با مردم بهتر و بیشتر باشد کار‌ها بهتر پیش خواهد رفت و این مهم میسر نخواهد شد مگر با همراهی همه کارکنان اعم از قضائی و اداری.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز کرمانشاه نیز با یادآوری بالا بودن ورودی پرونده‌ها و اندیشیدن تدبیر ویژه در این خصوص، مضایق نیروی انسانی اعم از کادر قضائی و اداری و نیز فضای فیزیکی را از عوامل انباشت پرونده دانست.

 

صادقی تاکید کرد: هر قاضی برای هر پرونده علاوه بر رسیدگی، متناسب با موضوع پرونده یک نسخه پیشگیرانه را در کنار کار خود داشته باشد تا از تشکیل پرونده‌های مشابه جلوگیری شود. تشکیل کارگروه ویژه جهت پیشنهاد راهکار‌های پیشگیرانه و جلوگیری از تشکیل پرونده‌ها مشابه مورد توجه قرار گیرد.

 

دادستان کرمانشاه با اشاره به فعالیت مجتمع دادسرای ناحیه ۳ اضافه کرد: در این مجتمع کار تخصصی در حوزه منابع طبیعی و نیز دعاوی مربوط به شهرداری و اصناف انجام می‌شود. در کنار آن نیز با شناسایی بزه‌های موجود در این ناحیه، نظم خوبی در کار ایجاد شده است و برخورد با بزه‌های موجود سبب کاهش بسیاری از جرائم ارتکابی شده است.

میانگین امتیاز داده شده: -

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.