صبح امروز صورت گرفت؛

دیدار مدیر و مسئولان سازمان بسیج حقوق دانان با حضرت آیت الله علما نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه

رئیس، مدیران و اعضای سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه صبح امروز با آیت الله علما نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه محترم کرمانشاه دیدار کردند

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه، رئیس، مدیران و اعضای سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه صبح امروز با حضرت آیت الله علما نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه محترم کرمانشاه دیدار کردند.
در این دیدار آیت الله علما امام جمعه محترم کرمانشاه در سخنانی اظهار داشت:مسئله قضا ، حقوق، وکالت و حَکَم بودن بسیار مهم و دقیق است و این موارد در اسلام از اهمیت بالایی برخوردار است.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به اهمیت حفظ حرمت مردم در موضوع های مختلف حکومتی افزود: اسلام به سه موضوع اهمیت بالایی می دهد، اول خون، دوم اموال و سوم آبروی مردم،لذا باید حفظ حرمت مردم در موضوعات حقوقی به شدت لحاظ شود.
امام جمعه کرمانشاه تاکید کرد: در روزگار گذشته خیلی از دعاوی حقوقی با دخالت علما به صورت کدخدا منشی در داخل مسجد حل و فصل می شد ، الان هم می توان با بهره‌گیری از روحانیون بصیر ، انقلابی و دلسوز بسیاری از مشکلات حقوقی جامعه را به سر انجام رساند.
وی افزود : همه این موارد از طریق مسجد محوری برای دعاوی حقوقی قابل حل شدن می باشد ، لذا طرح رئیس محترم قوه قضائیه که هر مسجد یک حقوق دان بسیار ابتکار علمی و مهمی می باشد.
امام جمعه کرمانشاه با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری خاطر نشان ساخت: در فحوای بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری اهمیت ویژه‌ای برای حضور جوانان انقلابی قائل هستند ، لذا باید از نیروهای جوان با روحیه انقلابی در مسائل حقوقی و قضایی بیشتر استفاده نمود.
همچنین در این دیدار دکتر توسلی زاده رئیس کل دادگستری استان در سخنانی اظهار داشت: بسیج یکی از مراکز دفاع از ارزش هاست و امروز بسیج حقوق دانان ظرفیت بسیار خوبی برای اجرای طرح آموزش همگانی حقوق و هر مسجد یک حقوق دان است که با توجه به حمایت ها و تاکیدات حضرت آیت الله رئیسی ،رئیس محترم قوه قضاییه این برنامه توسط دستگاه قضایی استان و سازمان بسیج حقوق دانان در سطح استان و بیش از پیش اجرایی و عملیاتی می شود.
در این دیدار رسول بهرامی پور مدیر سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه نیز ضمن تشکر از آیت الله علما امام جمعه محترم کرمانشاه، با ارائه گزارشی از اقدامات و عملکرد سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه اظهارداشت: با ایجاد کانون‌های بسیج حقوق دانان در تمامی شهرستان‌ها ،تمهیدات بستر نقش آفرینی حقوق دانان بسیجی و انقلابی فراهم شده است و به حمدالله با حمایت‌های مادی و معنوی سردار ریحانی فرمانده محترم سپاه استان و ریاست محترم کل دادگستری استان، بسیج حقوق دانان بیش از پیش در عرصه‌های مورد‌نیاز انقلاب اسلامی نقش آفرینی می کند.
بهرامی پور همچنین از اجرای یادواره شهدای حقوق دان استان کرمانشاه تا پایان سال خبر داد و افزود: طرح هر مسجدی( یک حقوق دان در ۴۲ مسجد استان در حال اجراست و بررسی و پیگیری ابعاد حقوقی بیانیه گام دوم انقلاب در عرصه عدالت گستری و مبارزه با فساد از برنامه های این سازمان است.
بهرامی پور همچنین حمایت از اقدامات فساد ستیزی و عدالت گستری قوه قضائیه را وظیفه حقوق دانان بسیجی دانست و افزود:کسانی که خودشان یا بستگان شان یا وابستگان شان غرق در فساد بوده اند، قطعاً برخورد دستگاه قضایی را بر نمی تابند و مواضع منفی را در پیش می گیرند که البته به جایی نمی رسند و دستگاه عدالت با آنها برخورد خواهد کرد و اگر غیر از این باشد مطالبه‌گری از دستگاه قضایی به عمل می‌آید.
بهرامی پور بر قانون‌گرایی و تمکین از قانون توسط همگان تأکید کرد و افزود :در آستانه انتخابات پیروی از قانون و فصل‌الخطاب دانستن قانون و مقید بودن به آن که از توصیه های امام راحل و عظیم‌الشأن است را وظیفه همه میدانم.
همچنین رئیس سازمان بسیج حقوق دانان استان ،ضرورت اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر از برگزاری اردوهای جهادی برای ارائه خدمات حقوقی و قضایی به مردم و اجرای طرح مطالبه‌گری حقوق عامه و فساد ستیزی را در راستای حفظ و تقویت اصل اعتماد عمومی مردم به نظام و انقلاب و تشکیل مجمع خیرین حقوق دانان را از ماموریت های بسیج حقوقدانان برشمرد و افزود: اگر دستگاهی بر طبق قانون رسالت خدمت خدمتگزاری به مردم را برعهده دارد و در انجام این رسالت کوتاهی صورت گیرد ، حقوق دانان بسیجی و انقلابی مطالبه گری خواهند کرد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.