دکتر توسلی زاده:

حقوق‌دانان نقش مهمی در حفظ حقوق عامه دارند

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه گفت: حقوق‌دانان می‌توانند نقش مهمی در حفظ حقوق عامه براساس بیانیه گام دوم انقلاب داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه به نقل از خبرگزاری فارس از کرمانشاه، پرویز توسلی‌زاده ظهر امروز در همایش ملی نقش حقوق‌دانان در حفظ حقوق عامه در گام دوم انقلاب اسلامی، اظهار داشت: حقوق‌دانان تأثیرگذارترین‌ قشر جامعه هستند و می‌توانند حقوق مردم را تضمین کنند و از ارزش‌های اسلامی و انقلابی دفاع کنند.

وی تصریح کرد: هر چه یک جامعه حقوقی‌تر اداره شود آرامش مردم بیشتر است و آن جامعه به سوی پیشرفت خواهد رفت.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه با بیان اینکه حقوق‌دانان می‌توانند نقش مهمی در حفظ حقوق عامه بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب داشته باشند، گفت: رهبر انقلاب این بیانیه را با هوشمندی خاصی صادر کردند و ما ضمن افتخار به ۴۰ سال اول باید بدانیم در ۴۰ سال دوم در عرصه‌های مختلف چکار باید کرد.

وی بیان کرد: وقتی جامعه به سمت حقوقی شدن پیش برود نتیجه‌اش این می‌شود که جامعه پیش‌بینی‌پذیر می‌شود.

توسلی‌زاده عنوان کرد: سطح توقعات از قوه قضائیه بالاست و حقوق‌دانان باید کمک‌ کنند انتظارات مردم از قوه قضائیه به سطح معقولی برسد.

وی گفت: به نظر من مهمترین مقوله برای تضمین حقوق عامه فریضه امر به معروف و نهی از منکر است که برای آن قانون نیز و جود دارد.

این مقام قضایی با بیان اینکه اداره‌ها نقش مهمی در حفظ حقوق عامه دارند، ادامه داد: مجلس شورای اسلامی با تصویب قوانین مناسب می‌تواند دستگاه‌های اجرایی را ارشاد و زمینه حفظ حقوق عامه را ایجاد کند.

توسلی‌زاده یکی از مشکلات امروز جامعه را بالا بودن سطح اختلافات مردم دانست و بر کاهش سطح این اختلافات تأکید کرد.

وی، در پایان کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها، توجه به پیشگیری از وقوع جرم، در دسترس مردم بودن رئیس کل دادگستری و قضات، تکریم ارباب‌رجوع به منظور بالا بردن اعتماد مردم و جلب رضایت آن‌ها را از اقدامات و برنامه‌های دادگستری استان کرمانشاه اعلام کرد.

میانگین امتیاز داده شده: -

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.