در سالن شهید قدوسی دادگستری کل استان کرمانشاه؛

هفتمین جلسه هیئت اندیشه ورز سازمان بسیج حقوق دانان کرمانشاه برگزار گردید.

هفتمین جلسه هیئت اندیشه ورز سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه در سالن شهید قدوسی دادگستری کل استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه هفتمین جلسه هیئت اندیشه ورز سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه در سالن شهید قدوسی دادگستری کل استان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه جناب آقای همت محمدی نایب رئیس هیئت اندیشه ورز سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه در طی سخنانی با تشریح نقش بسیج حقوقدانان در مطالبه گری حقوق انتخاباتی مردم اظهار داشت:نقش بسیج حقوقدانان در مطالبه‌گری حقوق انتخاباتی مردم بسیار مهم است و باید به مردم آگاهی بخش حقوقی داده شود که مردم اقدامات تبلیغی و وعده های انتخاباتی کاندیداها را با قوانین و مقررات تطبیق دهند تا چنانچه خارج از حدود و اختیارات و عده داده شود مردم به هدف شعارها پی ببرند.وی در ادامه افزود:صدا و سیما و رسانه از ظرفیت بسیج حقوقدانان در عرصه بصیرت افزایی مردم استفاده کنند.

img-20191203-wa0002.jpg

در این جلسه همچنین جناب آقای یزدانی از اعضای هیئت اندیشه ورز سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه در طی سخنانی اظهار داشت:کسانی که خود را برای حضور در عرصه انتخابات آماده کرده‌اند با رعایت اصول قانون اساسی و قوانین و مقررات کشور عمل کنند.وی همچنین افزود:کسانی که از باب تکلیف در این عرصه ورود کرده اند زمانی که به هر دلیلی شرایط ماندگاری آنان در عرصه انتخابات فراهم نشد باید خدا را شکر گذار باشند که مسئولیت خطیر از روی دوش آنها برداشته شده است و لذا از حاشیه سازی و بی‌قانونی بپرهیزند.

آقای رسول بهرامی پور مدیر سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه در طی سخنانی اظهار داشت:امروز رسالت بسیج حقوقدانان در عرصه حقوق انتخاباتی مردم ترویج فرهنگ قانون مداری و بصیرت افزایی حقوقی است. در ترویج فرهنگ قانون مداری باید روشنگری صورت پذیرد کسی که به استناد همین قوانین و مقررات در عرصه انتخابات ورود پیدا می‌کند و در تمامی مراحل انتخابات خود را مقید و ملزم به اجرای قانون بداند.وی افزود: بصیرت افزایی حقوق انتخاباتی به مردم به این معنا که به مردم آگاهی بخشی لازم داده شود که نماینده مجلس چه حدود و اختیارات را دارد که مردم در آن حدود و اختیارات از وی وعده انتخاباتی را بپذیرند.امروز طبق قانون وظیفه نماینده مجلس قانونگذاری و نظارت بر اجرای قوانین است که این موضوع باید برای مردم ما به وضوح روشن شود و در جامعه جا بیفتد.

img-20191203-wa0006.jpg

حجت‌الاسلام والمسلمین عزیزی از اعضای هیئت اندیشه ورز سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه در این جلسه ویژگی یک نماینده خوب را بشمرد و افزود:یک نماینده باید دغدغه معیشت مردم داشته باشد و باندی و حزبی و جناحی عمل نکند،توان مدیریتی بالایی داشته باشد،در مجامع عمومی و کشوری حرف برای گفتن داشته باشد و از اسراف بپرهیزد. آقای امیری از اعضای هیئت اندیشه ورز سازمان بسیج حقوقدانان در طی سخنانی اظهار داشت: ایجاد فضای مطالبه گری مردمی از طریق بسیج حقوقدانان چه قبل از انتخابات و چه پس از انتخابات و در صورت امکان تشکیل فضای مناظره‌ای برای بررسی دیدگاه‌ها و برنامه‌های کاندیداهای انتخابات و در صورت لزوم و با هماهنگی با شورای نگهبان و هیئت نظارت جهت نظارت بر رفتار های انتخاباتی کاندیداها جهت جلوگیری از سوء رفتار و بداخلاقی های انتخاباتی ، به عنوان نماینده مردم بسیج حقوقدانان می تواند اقدام نماید.

در ادامه آقای احمدی فر از اعضای هیئت اندیشه ورز افزود:در مورد اعتماد سازی مردم نسبت به برگزاری انتخابات و دستگاه‌های نظارتی از جمله شورای نگهبان که این فرصت پیش آمده که در این دوره با دقت بیشتر و قرار دادن مر قانون در این دوره این اعتماد را تقویت کنیم و از ورود هر شخص که صلاحیت ندارد حتی در کاندیداتور شدن جلوگیری نماییم و ضمناً شورای نگهبان و دستگاه‌های نظارتی از ظرفیت بسیج حقوقدانان استفاده نمایند.

img-20191203-wa0003.jpg

در ادامه آقای لطیفی از دیگر اعضای هیئت اندیشه ورز سازمان بسیج حقوقدانان در مورد ضمانت اجرای وعده های انتخاباتی مغایر با شرح وظایف خاصه نمایندگی،زیرساخت مطالبه‌گری و انتشار آن به اذهان عمومی از طریق صدا و سیما و رسانه را درخواست نمود.

آقای رضایی زاده از دیگر اعضای این هیئت اظهار داشت :بنا به فرمایش مقام معظم رهبری لازمه مسلمان شدن بصیرت و آگاهی است لذا بسیج حقوقدانان پیرو فرمایشات معظم له بایستی در تمامی عرصه های علمی و فرهنگی و جهادی و ... حضور داشته و نسبت به شناخت افزایی عموم مردم که به تازگی طرح هر مسجد یک حقوقدان برگزار شده اقدام نماید و نسبت به مسائل روز کشور و شناخت و آگاهی مردم خصوصاً که اکنون در ایام انتخابات مجلس هستیم نسبت به حقوق انتخاباتی اقدام نماید.

آقای جلوند از دیگر اعضای هیئت اندیشه ورز اظهار داشت:کاندیداهای معتمد و متخصص و دلسوزان نظام و نخبگان جوان که در وضع قانون و نظارت بر قانون نقش تاثیرگذار داشته باشند بایستی در انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت نمایند.وی همچنین اظهار داشت که آگاهی بخشی و دانش افزایی حقوقی کامل عموم مردم در خصوص اصلی‌ترین وظایف قانونی نمایندگان مجلس که بر اساس قول ها و وعده های انتخاباتی کاندیداها انتخاب نمایند و نماینده اصلح واجد شرایط را برگزیند وی همچنین بر فراهم نمودن معرفی کاندیدا ها در شبکه استانی و یا مجالس و مساجد و نظارت بر رفتار و گفتار کاندیداها که مغایر وظایف قانونی است تاکید نمود.

img-20191203-wa0000.jpg

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.