مراسم تودیع و معارفه رئیس بسیج قوه قضاییه انجام شد

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه، همایش حقوق دانان بسیجی و مراسم تودیع و معارفه رئیس بسیج قوه قضاییه با حضور و سخنرانی سردار سپهر جانشین سازمان بسیج مستضعین، حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور، حجت الاسلام و المسلمین مرتضوی مقدم رئیس دیوان عالی کشور، دکتر عمرانی معاون قضایی دادستان کل کشور و دکتر مهدی بهرامیان رئیس سازمان بسیج حقوق دانان کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه، همایش حقوق دانان بسیجی و مراسم تودیع و معارفه رئیس بسیج قوه قضاییه با حضور و سخنرانی سردار سپهر جانشین سازمان بسیج مستضعین، حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور، حجت الاسلام و المسلمین مرتضوی مقدم رئیس دیوان عالی کشور، دکتر عمرانی معاون قضایی دادستان کل کشور و دکتر مهدی بهرامیان رئیس سازمان بسیج حقوق دانان کشور برگزار شد.

سردار سپهر جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین در مراسم تودیع و معارفه رئیس بسیج قوه قضایه با تاکید بر اینکه اهداف مورد تاکید رهبری در راستای تحقق تمدن نوین اسلامی باید در صدر اولویت‌های این سازمان باشد، گفت: رهبر معظم انقلاب ماموریت های مهمی را برای بسیج و قوه قضائیه در گام دوم انقلاب تعریف نموده است که از اهمیت بالایی برخوردار است.

او ادامه داد: قوه قضاییه نقش بسیار مهمی در مبارزه با فساد و گسترش عدالت دارد، که روحیه بسیجی می تواند نقش بسیار مهمی را در این مسیر پر فراز نشیب ایفاء کند.

جانشین فرمانده سازمان بسیج اظهار کرد: بسیج در اقشار مختلف جامعه در موضوعات مختلف و در راستای اهداف انقلاب و ارکان آن ورود پیدا می کند که یکی از مهمترین آنها حضور پر رنگ و امیدبخش در مبارزه با فساد و عدالت خواهی است و حضور حقوق دانان بسیجی در این عرصه با بازوی بسیج قوه قضائیه نقش بسیار مهمی دارند.

 سردار سپهر افزود: امیدواریم با حضور آیت الله رئیسی در قوه قضائیه این مطالبه عمومی بیش از پیش تحقق پیدا کند. بسیج به دنبال کمک به دستگاه قضائی برای رفع مشکلات مردم است و در این مسیر همکاری نزدیک و همه جانبه ای با قوه قضائیه خواهد داشت به طور کلی بسیج در خدمت قوه قضائیه برای خدمت به مردم است.

او با اشاره به دلایل فتنه سال جاری  تصریح کرد: دلایل اغتشاشات سال جاری را دستگاه های مسئول مورد بررسی قرار دادند و عللی همچون بروکراسی ناکارآمد و فلج کننده اداری ،ضعف مدیریتی و ضعف خود مدیران را از مهمترین دلایل دانسته اند.

جانشین فرمانده سازمان بسیج تاکید کرد: برخی ها فکر می کنند آمریکا متفاوت از آمرکای ۴۰ سال پیش است درصورتی که اوایل انقلاب یکی از سیاسیون کذایی ، بدون اجازه امام رفت با آمریکایی ها در الجزایر مذاکره کرد و خواسته های سلطه گرانه آمریکایی ها را آمد خدمت امام مطرح کرد و امروز نیز باید گفت خواسته های ایالات متحده با آن روز هیچ تفاوتی نکرده است .

سردار سپهر تصریح کرد: در بودجه ۲۰۲۰ ایالات متحده مجلس این کشور یکی از وظایف مهم دولت را تضعیف سپاه قدس به عنوان توانمندی خارجی نظام جمهوری اسلامی و سازمان بسیج به عنوان توانمندی داخلی نظام جمهوری اسلامی مطرح کرده است. 

او ادامه داد: دشمن به دنبال تضعیف بسیج است اما بدانند که ما با روحیه انقلابی و بسیجی پای انقلاب می ایستیم و آمریکای جنایتکار را مثل گذشته مایوس و نا امید می کنیم.

جانشین فرماده سازمان بسیج در پایان تاکید کرد: ما امیدواریم جناب آقای عمرانی همواره مثل دیگر مسئولان این مرکز با کمک سازمان بسیج حقوق دانان بیش از پیش و بسیار بهتر بتوانند با صلابت اهداف انقلابی و عدالت گستر قوه قاضئیه جمهوری اسلامی ایران را پیش ببرند و ما نیز در این مسیر مثل گذشته یاری رسان قوه قضائیه خصوصا در مبارزه با فساد و عدالت گستری خواهیم بود.

دکتر مهدی بهرامیان رئیس سازمان بسیج حقوق دانان کشور در مراسم تودیع و معارفه رئیس قوه قضاییه اظهار کرد: قسمت مهم بیانیه گام دوم انقلاب مبتنی بر باور ما می توانیم که با تاکید اخیر مقام معظم رهبری مبتنی بر لزوم قوی شدن در آستانه ۴۱ سالکرد پیروزی انقلاب اسلامی و چهلمین روز شهادت سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی دمیدن روحی تازه بر تحقق اینمسئله با راهبرد گسترش فرهنگ و تفکر جهادی ؛ از خود گذشتگی در کشور به ویژه در دستگاه قضایی کشور برای استقلال ،سربلندی ،عزت و پیشرفت ایران اسلامی است که صد البته نخبگان و مسئولین و بویژه بسیج می بایست الگوی این تفکر و حرکت باشد.

او ادامه داد:عدالت و مبارزه با فساد در بیانیه گام دوم انقلاب و گفتمان عموم مردم به یک خواسته عمومی تبدیل شده است همان که انبیا و اولیا الهی برای تحقق آن با جان و مال خود تلاش کردند

رئیس سازمان بسیج حقوق دانان کشور تصریح کرد: مبارزه با فساد به فرمایش مقام معظم رهبری که اداره کشور را متوقف برآن می دانند جزئی از الزامات تحقق عدالت است. 

بهرامیان گفت: ما برای اینکه قوی شویم برای اینکه با فساد مبارزه کنیم باید شاکله سازی کنیم .کادر سازی کنیم ،تعمیق معنویت و بصیرت افزایی کنیم، تمرین ولایت پذیری داشته باشیم ولی آیا این همه کار است؟ خیر این مقدمه ای است برای اینکه قدرت نرم ایجاد کنیم سرمایه اجتماعی را تقویت کنیم ،جهاد خدمت رسانی داشته باشیم، فسادستیزی داشته باشیم و در یک کلمه مشکلات مردم را رفع کنیم و کارآمدی نظام قضایی و حقوقی کشور که کارآمدی نظام و مشروعیت بیشتر را دنبال خواهد داشت راهدف قرار دهیم.

 او افزود: ‌این قسمت دوم که از مرحله خودسازی به عمل محصول محور می انجامد برنامه ریزی می خواهد ،از خودگذشتگی و ،تخصص می خواهد

رئیس سازمان بسیج حقوق دانان کشور خاطر نشان کرد: رویکرد بسیج قوه قضاییه متناسب با اولویت های حقوقی و قضایی رهبری و تحول قضایی مد نظر رییس محترم دستگاه قضایی کارآمدتر از گذشته و به صورت تخصصی در غالب مراکز تخصصی در قوه قضاییه با به میدان آمدن ظرفیت اقشار تخصصی سازمان بسیج خواهد بود.

بهرامیان در پایان گفت: در این راستا رویکرد بسیج حقوق دانان ایجاد مراکز تخصصی همگام با مرکز بسیج قوه قضائیه با ایجاد چهار مرکز تخصصی خدمت محور در راستای تبیین گفتمان انقلاب، امام و رهبری خواهد بود که خدمت اقشار ۲۲ گانه بسیج در تعامل با قوه قضائه می تواند باعث ارتقاء کیفیت این انتظارات باشد

در این مراسم دکتر سعید عمرانی معاون قضایی دادستان کل کشور به عنوان مسئول مرکز بسیج قوه قضاییه معرفی شد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.