در مراسم یادواره شهدای حقوقدان استان؛

دیوار بین مسؤولان نظام و مردم شکسته می‌شود/ از «سردار سلیمانی» الگو بگیریم

معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: امروز وظیفه ما این است که دیواری که به‌ غلط بین مردم و مسؤولان نظام شکل گرفته است، از بین ببریم.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه به نقل از خبرگزاری فارس،دکتر سعید عمرانی امروز در نخستین یادواره شهدای حقوقدانان کرمانشاه، اظهار داشت: تاریخ تشیع از روز ابتدایی خود با مساله شهدا اعتبار پیدا کرده است و در تاریخ انقلاب اسلامی از سال ۱۳۴۲ این مساله در کشور جاری بوده است.

معاون قضایی دادستان کل کشور با اشاره به اهمیت عبادت و ولایت، گفت: در اسلام و تشیع عبادت و ولایت با مفهومی بنیادی، تعریف و کاربرد متفاوتی دارند، چرا که عبادت را می‌توان «قضا» کرد، اما ولایت را در «لحظه» باید تفسیر کرد.

وی ادامه داد: خیلی‌ها در لحظه تصمیم‌‌گیری برای ولایت باخته‌اند به‌عنوان مثال چند هزار نفر از مکه با سیدالشهدا(ع) به سمت کربلا حرکت می‌کنند، اما بسیاری از آن‌ها با بهانه‌های عقلانی در تصمیم‌گیری لحظه باختند و از مسیر جدا شدند.

عمرانی اضافه کرد: حقیقتا موتور محرک ولایت‌پذیری «عشق» است و اگر کسی به این مقام برسد شهید محسوب می‌شود حتی اگر در بین مردم زندگی کند.

وی با اشاره به حدیث قدسی، یادآور شد: این مفهوم در حدیث قدسی ذکر شده و خداوند می‌فرماید «هرکسی عاشق من شود من عاشق او خواهم شد و هر کسی من عاشق او شوم می‌کشم و هرکسی من بکشم خودم خون بهای توان او خواهم بود» و به همین دلیل گاهی یک شهید در مدت کوتاهی راه چندین ساله یک عارف را در عرفان نظری و عملی طی می‌کند.

مسؤول بسیج قوه قضائیه با اشاره به وظایف جامعه بسیجی حقوقدان، گفت: امروز وظیفه ما این است که دیواری که به‌ غلط بین مردم و مسؤولان نظام شکل گرفته است، از بین ببریم.

وی ادامه داد: امروز نیاز جامعه است که بسیجی عمیق فکر کند و عمیق تصمیم بگیرد و همانند قاسم سلیمانی در قبال جامعه خود عمل کند و به یک سلیمانی در جامعه تبدیل شود.

عمرانی اضافه کرد: اگر مقداد و سلمان سخت است، امروز قاسم سلیمانی در بین مردم زندگی کرد و مسؤولان و مردم می‌توانند او را الگو قرار داده و به یک قاسم سلیمانی در جامعه تبدیل شوند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.