رییس سازمان حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه:

وظیفه اصلی حفاظت و اطلاعات در قوه قضاییه حفظ سلامت دستگاه قضاست

حجت الاسلام و المسلمین عبداللهی: هدف اصلی این سازمان حفظ سلامت دستگاه قضایی و افراد است.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه به نقل ازخبرگزاری میزان،حجت الاسلام و المسلمین عبداللهی رییس سازمان حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه در مراسم تکریم و معارفه مدیر حفاظت و اطلاعات دادگستری کل استان اصفهان ضمن تبریک فرارسیدن ایام ماه مبارک رجب و میلاد با سعادت باب الحوائج حضرت جواد الائمه (ع) از اصفهان به عنوان شهری شهیدپرور با مردمی ولایی یاد کرد و بیان داشت: اصفهان شهری است که مردم آن در زمان جنگ در یک روز ۳۷۰ شهید تشییع نمودند و امام راحل (ره) در آن زمان هم در پشتیبانی و هم اعزام از اصفهان تجلیل کردند.

وی در ادامه به سیاست تحققی رییس قوه قضاییه در مسیر پیشرفت و تحول دستگاه قضایی اشاره و بیان داشت: در این مسیر و مسیری که عمل به قانون، تحصیل رضایت عمومی و نیز اجرای عدالت در آن نهادینه شده وجود نیروی انسانی سالم و کارآمد در صدر آن ترسیم شده است.
وی همچنین خاطرنشان ساخت: دارا بودن آگاهی کامل و کافی نیرو‌های شاغل در دستگاه قضایی و نیز تعامل سازنده با مجموعه‌های هم عرض یا خارج از دستگاه و رفتار مناسب و متفاوت از سایر دستگاه‌ها با مراجعان و عملکرد صحیح و سالم برای کسب اعتماد بیشتر عمومی از دیگر شروط در تحقق اهداف عالیه در مسیر تحول است.

حجت الاسلام و المسلمین عبداللهی با اشاره به تفاوت نوع نظارت در حکومت‌های مختلف با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: در حکومت‌های دنیا نظارت‌ها در سیستم‌های اجرایی از وظایف دولت‌ها بوده؛ اما در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قوه قضاییه ناظر کلیه امور جاریه کشور بوده و به همین دلیل سازمان بازرسی کل کشور در همه متون و مسایل مختلف اجتماع ورود می‌یابد و از این رو نظارت از جهات گوناگون از قبیل هزینه ها، رفتار‌ها و برخورد‌ها به طور کلی بر عهده قوه قضاییه نهاده شده است.

رییس سازمان حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش وظیفه و هدف اصلی این سازمان را حفظ سلامت دستگاه قضایی و افراد دانست و بیان داشت: حفاظت و اطلاعات در قوه قضاییه بیشتر در مسیر حفظ سلامت افراد به عنوان سرمایه‌های اصلی حرکت می‌کند چرا که حساب افراد ناسالم مشخص و جداست و مهمترین انتظار مردم از قوه قضاییه نیز جز این نیست و ارتقای سلامت و کسب اعتماد بیشتر عمومی نیز از این طریق حاصل می‌شود.

وی افزود: امروز در مسیر مبارزه با فساد به عنوان یک راهبرد اصلی در قوه قضاییه حفظ سلامت دستگاه قضایی از هر گونه آسیب بسیار حائز اهمیت بوده، چرا که منصب قضا منصب ائمه طاهرین، اولیاء خدا و مجتهدین بوده و قوه قضاییه به دارا بودن نیرو‌هایی که به جز خدا نمی‌شناسند مباهات می‌کند.

حجت الاسلام و المسلمین عبداللهی در پایان تصریح کرد: انشاءاله انقلابی بودن و حمایت از ولایت فقیه ضمیمه حیات طیبه قضات در منصب قضا باشد.

گفتنی است در پایان این آیین از تلاش‌های حمید اسدی با اهداء لوح، تقدیر و با اعطای حکمی از سوی رییس سازمان حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه سیدهاشم سیدصالحی به عنوان مدیر حفاظت و اطلاعات جدید دادگستری کل استان اصفهان معرفی شد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.