رییس پژوهشگاه قوه قضاییه مطرح کرد

استفاده از ظرفیت حقوقدانان بسیجی برای پیشبرد ماموریت‌های علمی قوه قضاییه

تفاهم نامه همکاری میان پژوهشگاه قوه قضائیه و بسیج حقوقدانان با حضور علم الهدی رئیس پژوهشگاه قوه قضائیه و مهدی بهرامیان رئیس بسیج حقوقدانان کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه به نقل از خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، تفاهم نامه همکاری میان پژوهشگاه قوه قضائیه و بسیج حقوقدانان با حضور علم الهدی رئیس پژوهشگاه قوه قضائیه و مهدی بهرامیان رئیس بسیج حقوقدانان کشور برگزار شد.

حقوقدانان بسیجی بهترین ظرفیت برای قوه قضائیه هستند

علم الهدی رئیس پژوهشگاه قوه قضائیه در این دیدار با بیان اینکه بسیج بهترین مجموعه مردمی است که می‌تواند یاری رسان دستگاه قضا باشد، گفت: بنا داریم در تمام زمینه‌های مطرح شده در تفاهم نامه، همکاری را با بسیج حقوقدانان داشته باشیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بسیج حقوقدانان و پژوهشگاه قوه قضائیه بیشترین قرابت و همکاری را از جهات تخصصی و حقوقی دارند، اظهارداشت: با توجه به نیازی که قوه قضائیه برای استفاده از ظرفیت‌های بیرون از دستگا قضا دارد، حقوقدانان بسیجی بهترین ظرفیت برای پیشبرد هر چه بهتر فعالیت‌ها به شمار می‌روند چراکه هم پای کار انقلاب و نظام هستند وهم در حوزه حقوقی تخصص لازم را دارند.

علم الهدی در ادامه افزود: امیدواریم بتوانیم کمک شایانی به مجموعه بسیج حقوقدانان داشته باشیم و همه در راستای یک هدف واحد که همانا تحقق منویات رهبر معظم انقلاب و امام راحل (ره) است حرکت کنیم.

رئیس پژوهشگاه قوه قضائیه گفت: بسیج بزرگترین شبکه مردمی کشور وبزرگترین سازمان مردم نهاد در کشور است و این سازمان مردمی می‌تواند در تحقق ماموریت‌های قوه قضائیه که همان ماموریت‌های نظام و انقلاب است کمک ویژه‌ای داشته باشد. به خصوص بسیج حقوقدانان با ظرفیت‌های ویژه‌ای که دارد می‌تواند به قوه قضائیه در زمینه پیشبرد برنامه‌ها کمک کند.

وی همچنین تصریح کرد: ما به عنوان بازوی علمی قوه قضائیه بنا داریم ازظرفیت‌های بیرون از دستگاه قضا بهترین استفاده را در جهت پیشبرد اهداف این قوه داشته باشیم و بسیج حقوقدانان در این مسیر می‌تواند یاری رسان ما باشد.
علم الهدی در پایان عنوان کرد: قضائیه الگو می‌تواند کشور اسلامی الگو را ایجاد کند. بنا به فرمایش امام راحل (ره) اگر قوه قضائیه درست عمل کند می‌توان امید داشت که کشور راه درستی در پیش بگیرد، اما اگر قوه قضائیه راه درستی نداشته باشد، کشور دچار مشکل می‌شود، بنابراین با همکاری مجموعه‌هایی مانند بسیج حقوقدانان می‌توان به این مهم دست یافت.

تحولات مد نظر ریاست دستگاه قضا به عنوان یک الگو در دستور کار بسیج حقوقدانان است

بهرامیان رئیس بسیج حقوقدانان کشور در جلسه انعقاد تفاهم نامه با پژوهشگاه قوه قضائیه گفت: این یک اتفاق مهم برای مجموعه قضایی کشور و سازمان بسیج است که بتوانیم در حوزه مسائل حقوقی ارتباط مستمر و تنگاتنگی با یکدیگر داشته باشیم.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: مبنای بسیج حقوقدانان و چراغ راه این مجموعه اولویت‌هایی است که رهبر معظم انقلاب مطرح کرده اند. از سوی دیگر نیز تحولاتی که مد نظر ریاست دستگاه قضا هست نیز برای ما به عنوان الگو در دستور کار قرار دارد.

رئیس بسیج حقوقدانان کشور با بیان اینکه از انجام این تفاهم نامه وهمکاری دو جانبه خوشحال هستیم و این اتفاق می‌تواند منشا خیر و برکت برای هر ۲ مجموعه مهم کشور باشد، عنوان کرد: بستر فعلی بسیج حقوقدانان مبتنی بر انجمن‌های تخصصی مسئله محور، می‌تواند هم راستا با ماموریت‌های پژوهشگاه قوه قضائیه باشد و امیدواریم این همکاری به بهترین شکل ممکن ادامه پیدا کند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.