شناسه : 28934
د, 03/02/1401 - 10:32
نویسنده : استان کرمانشاه
عکس

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه؛اولین یادواره شهدای حقوقدان غرب کشور یکشنبه به میزبانی کرمانشاه و با حضور مسئولان عالی قضایی کشور، فرماندهان نظامی و انتظامی، حقوق دانان بسیجی و خانواده معظم شهدای حقوقدان غرب کشور برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین «محمدجعفر منتظری»،دادستان کل کشور، در اولین اجلاسیه شهدای حقوقدان غرب کشور که جهت معرفی ۱۹ شهید حقوقدان استان های کرمانشاه، کردستان، همدان و مرکزی در سرسرای تالار بعثت کرمانشاه برگزار شد، افزود: امروز به دلیل جنگ اوکراین و روسیه همه کشورهای غربی با افزایش قیمت کالاها مواجه هستند اما یک جنگ اقتصادی را با مردم ایران آغاز کرده اند و به دنبال این هستند مردم را از نظر معیشتی در تنگنا قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه هدف دشمن از تهاجم اقتصادی اخیر این است که مردم را در برابر سیاست های کلی نظام و انقلاب قرار دهند، گفت: کشورهای غربی خودشان اعتراف کردند که تحریم ها هم برای نیل به اهداف شومشان کارساز نبوده و مردم هم که سالها و در بحران های مختلفی چون جنگ تحمیلی در برابر دشمن ایستادگی کردند، در این جنگ اقتصادی هم دشمن را با خواری و حقارت شکست می‌دهند.

دادستان کل کشور تهاجم فرهنگی را یکی دیگر از حربه های دشمن برای شکستن مقاومت مردم دانست و اظهار داشت: امروز دشمن از گلوله های آتشین برای مقابله با مردم استفاده نمی‌کند، آنها در فضای مجازی و با برنامه های متنوع خود هویت ایرانی و اسلامی مردم و جوانان را هدف قرار داده اند لذا شناخت ترفند دشمنان و نحوه مقابله با آنها امروز ضروری است.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری با اشاره به اینکه در طول تاریخ هیچ حادثه ای مانند انقلاب اسلامی سراغ نداریم که مردم و مسئولان همراه و همدل بر مشکلات و موانع فائق آمده باشند، گفت: نقش مردم نه تنها در پیروزی انقلاب اسلامی بلکه در استمرار آن، جنگ تحمیلی و تا به امروز بی بدیل است و دشمنان در این سالها خصوصا در جنگ تحمیلی هرچه داشتند رو کردند و اگر حضور مردم و جوانان نبود این انقلاب به سرمنزل نمی رسید.

وی نقش علمای شیعه و سنی را در ایجاد وحدت و مقابله با نقشه های تفرقه افکنانه دشمنان مثال زدنی توصیف کرد و ادامه داد: شهدای جنگ تحمیلی هیچگاه سنگر را خالی نکردند و در برابر دشمنان ایستادند کما اینکه در عملیات مرصاد آن حماسه ها را آفریدند و حضور مردم سراسر کشور در مناطق غرب کشور و شکست دادن دشمنان هرگز از ذهن تاریخ پاک نخواهد شد.

دادستان کل کشور با اشاره به اینکه استان های غرب کشور از حساسیت و امتیاز خاصی برخوردار هستند و اولین منطقه ای بودند که مورد تهاجم رژیم بعث قرار گرفتند، گفت: شهرهای مرزی این استان ها و مردم آنها رودرروی دشمن قرار داشتند و حماسه های بزرگی آفریدند لذا امروز جوانان باید در مقابل این هجمه ها ایستادگی کنند.  

....................

سردار مسعود قنبری جانشین فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) کرمانشاه در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، سالروز آزادی خرمشهر را نماد مقاومت در تاریخ جمهوری اسلامی معرفی کرد و اظهار داشت: دفاع مقدس با تمام سختی ها، فراز و فرودهایی داشت که گذشت اما آنچه که امروز به عنوان سند افتخار از آن یاد می کنیم شهدا هستند.

وی خاطر نشان کرد: برگزاری یادواره های شهدا تلنگری است برای همه ما تا مسیر را گم نکنیم و امید است که راه این شهدا را ادامه دهیم.

سردار قنبری در ادامه به تلاش حقوقدانان استان کرمانشاه اشاره کرد و بیان داشت: این تلاش ها در راستای کارآمدی نظام قضا است.

وی گفت: حقوقدانان استان کرمانشاه همکاری خوبی به ویژه در حوزه صلح و سازش، رفع موانع تولید و پیشگیری از وقوع جرم با آگاه‌سازی حقوقی در مساجد داشتند.

جانشین فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) همچنین افزود: دبیرخانه این اجلاسیه سه ماه را به برگزاری این اجلاسیه اختصاص داده است تا با اقدامات فرهنگی و انتشار مطالبی، فرهنگ و زندگی این شهدا را به جامعه معرفی کند.

سردار «محمد قنبری» با اشاره به اینکه در هر جایی از شهدا کمک بگیریم همه مشکلات و موانع جامعه برطرف می‌شود، اظهار کرد: شهدا با خدا معامله کردند و این برنامه ها برای ماست تا تلنگری به خود بزنیم و در مسیر پر پیچ و خم زندگی به اهداف عالی بشری برسیم.

.......................................................

رییس کل دادگستری استان کرمانشاه در این مراسم که از پوستر اجلاسیه و سالنامه شهدای حقوقدان غرب کشور هم رونمایی شد، با اشاره به اینکه نظام ما یک نظام ارزشی است و به معاد و آخرت مردم توجه ویژه ای دارد گفت: هدف این نظام تحقق اوامر شرع مقدس است و از آنجاییکه شهدا و مجاهدت های آنان در جنگ تحمیلی جز این نظام ارزشی محسوب می‌شود لذا ما به برگزاری چنین اجلاسیه هایی نیاز داریم.

«پرویز توسلی زاده» خدمت به مردم و حل مشکلات آنان را هم یکی از اجزای اساسی نظام ارزشی دانست و افزود: همانطور که مقام معظم رهبری هم بارها تاکید کردند خدمت به مردم هم باید سرلوحه کار مدیران قرار داشته باشد و هرجایی که ارزش های نظام آسیب ببینند نظام و مردم آسیب می‌بینند و اتومبیل انقلاب بدون این ارزش ها نمی‌تواند حرکت کند.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه مردمی کردن دستگاه قضایی را یکی از مهمترین خواسته های مقام معظم رهبری برشمرد و اظهار داشت: امروز دادگستری استان کرمانشاه در میزان ملاقات های مردمی در کشور پیشتاز است و این در حالی است که همکاران ما با حضور در مساجد و ارتباط رودررو با مردم و رسیدگی به مشکلات آنها، در حوزه آسیب های اجتماعی هم به خوبی ورود کرده اند.نظام ما یک نظام الهی است و مقام معظم رهبری به خوبی از آن به عنوان شعائرالله نام برده است.

وی خاطر نشان کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران چون با معاد سروکار دارد در درجه اول هدفش تحقق امر شرع مقدس برای اداره کشور است به همین دلیل یک نظام ارزشی محسوب می شود.

توسلی زاده گفت: باید به مردم خدمت کنیم تا نظام ارزشی آسیب نبیند چرا که مردم بالاترین ارزش برای نظام محسوب می شوند.

وی افزود: اتومبیل انقلاب بدون نظام ارزشی نمی تواند حرکت کند چرا که سوخت آن همین نظام ارزشی است.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه اظهار داشت: خوشبختانه طی ۳۲ ماه گذشته توانستیم مهم ترین شعار رهبر مبنی بر مردمی کردن دستگاه قضایی و خدمت به مردم جهت آسان کردن کارها، را محقق کنیم.

وی بیان داشت: امروز دادگستری استان کرمانشاه در برنامه ملاقات‌های مردمی یکی از پیشتازان دادگستری ها در کشور است و توانسته در راستای فرامین مقام معظم رهبری گام های موثری بردارد.

توسلی زاده افزود: دستگاه قضا در استان کرمانشاه با ورود به حوزه آسیب های اجتماعی و حضور مستمر در مساجد و محلات توانسته در راستای حل مشکلات مردم که ۹۰ درصد آن در راستای مسائل معیشتی است، به مردم خدمات شایسته ای ارائه دهد.

 

..................

در ادامه مدیر سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه هم در این اجلاسیه با اشاره به اینکه اولین یادواره شهدا حقوقدانان در کشور با حضور معاون قضایی دادستان در کرمانشاه برگزار شد گفت: امروز برگزاری یادواره ها و اجلاسیه ها به یک گفتمان در کشور تبدیل شده و امیدواریم شاهد برگزاری اجلاسیه ملی شهدای حقوقدان باشیم.

«رسول بهرامی پور» از فعالیت سه ماهه برای برگزاری این اجلاسیه، انتشار آثار، زندگی نامه شهدا و معرفی به جامعه حقوقی خبر داد و افزود: هدف از برگزاری این اجلاسیه ها ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و لازم به ذکر است شهید «سلیم قنبری» رییس فقید دادگستری شهرستان روانسر هم در سال گذشته به عنوان شهید شاخص کشوری معرفی شد.

وی با اشاره به اینکه حقوقدانان بسیجی در عرصه های مختلفی پیگیر حقوق تضییع شده مردم در جامعه هستند، گفت: از آنجاییکه مسیر شهدا راه عدل و عدالت است، حقوقدانان بسیجی برای افزایش اعتماد عمومی مردم به نظام و انقلاب و با رصد مشکلات، با تضییع کنندگان حقوق عامه و مدیران متخلف برخورد قاطعی دارد.
 

 

گفتنی است درپایان این مراسم از کتاب شهدای حقوق‌دان استان کرمانشاه، سالنامه شهدای حقوق‌دان غرب کشور، آلبوم زندگی‌نامه شهدای حقوق‌دان و پوستر اجلاسیه رونمایی شد و همچنین از خانواده معظم شهدای حقوق‌دان غرب کشور تجلیل بعمل آمد.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)