شناسه : 34267
نویسنده : استان کرمانشاه
عکس
/

بولتون: بایدن خیلی به اسرائیل درباره ایران فشار آورد

مشاور سابق امنیت ملی آمریکا با بیان اینکه رژیم صهیونیستی درباره پاسخ خود به حمله تلافی‌جویانه ایران تحت فشار فراوان کاخ سفید قرار داشت، از تلاش‌های واشنگتن برای محدود کردن واکنش تل‌آویو انتقاد کرد.

به گزارش خبرآنلاین «جان بولتون» مشاور سابق امنیت ملی آمریکا از «جو بایدن» به دلیل اعمال ادعایی «فشار فراوان» بر رژیم صهیونیستی برای اجتناب از اقدام نظامی گسترده‌ علیه ایران انتقاد کرد.

در روز جمعه ریزپرنده‌هایی در آسمان اصفهان مشاهده شدند که توسط سامانه‌های پدافند هوایی ایران، سرنگون شدند. این حادثه که به رژیم صهیونیستی نسبت داده می‌شود، پس از آن اتفاق افتاد که ایران هفته گذشته در پاسخ به جنایت رژیم صهیونیستی در حمله به کنسولگری تهران در سوریه، مواضع رژیم اشغالگر در اراضی اشغالی را با ده‌ها موشک و پهپاد هدف قرار داد.

به نقل از ایسنا بولتون روز جمعه در یک برنامه رادیویی گفت: «فکر می‌کنم کاری که اسرائیل کرد، خوب بود. به عقیده من آن‌ها از سوی دولت بایدن تحت‌فشار بسیار زیادی بودند که اقدام بزرگ‌تری انجام ندهند... درک می‌کنم که در موقعیت دشواری بودند.»

او در ادامه با بیان اینکه برخی چهره‌ها در کابینه جنگ رژیم صهیونیستی هم از واکنش اسرائیل راضی نبودند، واکنش ناچیز رژیم صهیونیستی را نشانه «خوش‌شانسی» ایران دانست و گفت: «گفته می‌شود بنی گانتس، رهبر اپوزیسیون خواستار بیش از این‌ها بود. من هم فکر می‌کنم باید شدیدتر عمل می‌کردند. فکر می‌کنم ایران در این مورد خیلی خیلی خوش‌شانس بود.»

رژیم صهیونیستی از زمان حمله موشکی ایران تا روز حادثه در اصفهان، ادعاهای گزافی درباره واکنش احتمالی خود طرح می‌کرد و مدعی بود که پاسخ درشتی به حمله تلافی‌جویانه ایران خواهد داد.

به گزارش روزنامه آمریکایی هیل، تحلیلگران بر این باورند واکنش «ناچیز» رژیم صهیونیستی به این دلیل بود که این رژیم سعی دارد تنش‌های خود با ایران را کنترل کرده و از رویارویی با این کشور خودداری کند.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.